czwartek, 25 września 2014

Książka "Dieta dla serca", czyli uwieńczenie wspólnej pracy blogerów i dietetyków, od jutra w sprzedaży !Nie wiem, czy ktoś z Was pamięta, ale w czerwcu pisałam o inauguracji ciekawego projektu, do udziału w którym zostałam zaproszona: http://bazyliaczywanilia.blogspot.com/2014/06/dietetycy-bija-na-alarm-czyli-polacy.html
Ten projekt, to oryginalna inicjatywa Polskiego Towarzystwa Dietetyki, które w ramach promowania żywienia sprzyjającego zdrowemu sercu zaplanowało wydanie książki zawierającej ciekawe i niebanalne przepisy na potrawy zgodne z dietą antycholesterolową.
Do współpracy przy tworzeniu książki zaproszono 10 autorów blogów kulinarnych, w tym, oprócz mnie i mojego bloga  Bazylia czy Wanilia,  także blogi: Trawka Cytrynowa,  Anyżkowo, Kornik w Kuchni, Gotowanie z Pasją, W Krainie Smaku, Vegazone, Plate of Joy, Madame Edith, Bernika - Mój Kulinarny Pamiętnik
Zaproszono także sztab dietetyków (każdy bloger miał swojego konsultanta - dietetyka), którzy przez cały proces powstawania przepisów i zdjęć pilnowali, aby do potrawy nie przedostał się ani jeden niepowołany składnik oraz, żeby te mile widziane pojawiały się odpowiednio często.
Mecenasem przedsięwzięcia są ZPT Kruszwica - producent margaryn Optima Cardio i Optima Omega 3.
Jeśli ktoś myśli, że aby obniżyć cholesterol, wystarczy zrezygnować z masła, to się grubo myli, temat jest trochę bardziej złożony. Nie wchodząc jednak w naukowe dywagacje powiem tylko, że nasze przepisy uwzględniają wszystkie aspekty diety, która sprzyja zdrowemu sercu, a jednocześnie potrawy są urozmaicone, kolorowe, proste w przygotowaniu i, co najważniejsze, pyszne ! Na moim blogu są już 4 potrawy przygotowane na potrzeby tej książki, można je znaleźć  tutaj, kolejne pojawią się wkrótce.
           
W książce znalazło się łącznie 80 przepisów (z nadzwyczaj apetycznymi zdjęciami) prezentowanych w kategoriach: śniadania, zupy, dania główne, przekąski i kolacje.
Przy każdej potrawie znajduje się precyzyjnie wyliczona kaloryczność, a także komentarz dietetyka. Książka zawiera 188 stron w przyjaznym do przeglądania kwadratowym formacie i w miękkiej okładce i, co nie bez znaczenia, ma bardzo sympatyczną cenę 9,99 pln. Można ją kupić od jutra (26 września) w kioskach (salonikach prasowych) oraz na stronie www.literia.pl

Polecam nie tylko tym, którzy już sobie wyhodowali wysoki cholesterol, ale także wszystkim świadomym wartości, jaką jest zdrowie, a w szczególności zdrowe serce.


Obok moja cegiełka przygotowana na potrzeby tej książki - wizytówka i zapowiedź moich 8 potraw. Życzę wszystkim potencjalnym czytelnikom smacznego i wierzcie mi, być na tej diecie, to nie jest żaden wielki kompromis, ani wyrzeczenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz