środa, 18 października 2023

Luksusowy sernik z białą czekoladą i z malinami

 


Składniki (na tortownicę 21-2 cm)

spód:
200 g herbatników owsianych czekoladowych
1 łyżka kakao
70g masła (użyłam masła Kerrygold)
50 g gorzkiej czekolady
 
masa serowa:
300 g białej czekolady
4 łyżeczki żelatyny
600 g twarogu sernikowego
250 g serka mascarpone
400 g malin lub pół na pół maliny z borówkami


Sposób przygotowania.

  1. Herbatniki pokrusz na proszek, dodaj kakao. Masło rozpuść z czekoladą w rondelku i dodaj do herbatników. Całą masę wymieszaj do stanu, w którym będzie miała konsystencję mokrego żwiru.
  2. Masę rozłóż na dnie tortownicy, jeśli starczy to również na bokach, mocno ją dociśnij do dna i boków i wstaw do lodówki.
  3. Białą czekoladę połam na małe kawałki i rozpuść stawiając miskę z czekoladą na gotującej wodzie (pilnuj, żeby nie przegrzać czekolady, ma być gładka i aksamitna). Odstaw do ostygnięcia.
  4. Żelatynę zalej 6 łyżkami wody, a gdy rozmięknie podgrzej do rozpuszczenia, w żadnym wypadku nie dopuść do zagotowania. Odstaw do ostygnięcia.
  5. W misie robota umieść obydwa sery i wymieszaj na niskich obrotach miksera.
  6. Nadal mieszając sery na niskich obrotach dodaj cienką strużką przestudzoną czekoladę.
  7. Przełóż 2-3 łyżki masy serowej do rondelka z przestudzoną żelatyną, wymieszaj, a następnie wszystko dodaj do masy serowej. Wymieszaj dokładnie (już ręcznie) do dokładnego połączenia składników.
  8. Na schłodzony spód wykładaj masę serową na przemian z malinami, maliny można też dodać do masy serowej, ale mieszając można je zmasakrować, więc lepiej jednak wykładać na przemian do wyczerpania składników. Sernik jest już gotowy, jeszcze trzeba go tylko schłodzić.

Sernik przechowuj w lodówce.

Niech kogoś nie zrazi ilość białej czekolady w tym przepisie. Proszę zwrócić uwagę, że w serniku nie ma za to cukru, nie ma nawet jajek, więc nie jest on przesadnie kaloryczny.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz